Úvod Magazín Zpravodaj MRC-Holland - listopad 2016

Zpravodaj MRC-Holland - listopad 2016

Ve spolupráci s naším partnerem, společností MRC-Holland, vám opět přinášíme přehled novinek - tentokrát za měsíc listopad. Jako první se ale zeptáme - věděli jste, že…

  • MLPA nelze použít u vzorků z celogenomové amplifikace (WGA), protože WGA neamplifikuje každou genomovou sekvence se stejnou účinností? WGA způsobuje kolísání relativní přítomnosti oblastí genomu, což se projeví ve změněných poměrech ve výsledcích MLPA.
  • DNA jedné diploidní lidské buňky má váhu 6 pg (1 pikogram = 10-12 g)? Pro MLPA budete potřebovat 50-100 nanogramů DNA - přibližně DNA obsah z 10 000 diploidních buněk.
  • Z tohoto důvodu nelze MLPA použít na jednotlivé buňky a tato metoda není vhodná pro preimplantační diagnostiku.

MLPA učební modul

Využijte volně přístupný elektronický učební modul

První novinkou je volně dostupný e-učební modul, který vás naučí vše o fragmentech pro kontrolu kvality: jak fungují, jak je interpretovat a jak zajistit, aby vaše MLPA splňovala požadavky na kvalitu.

Každý MLPA kit, který koupíte u MRC-Holland, totiž obsahuje fragmenty pro kontrolu kvality. Ty jsou stěžejním nástrojem pro hodnocení vašich MLPA experimentů a jejich možných problémů. Modul popisuje, jak interpretovat fragmenty kvality, a to jak v profilu MLPA píků tak za použití sofwaru Coffalyser.Net.

 

Nový produkt: S4 Stabilizátor vzorků

MRC-Holland uvedla nedávno na trh SALSA Stabilizátor vzorků, který obsahuje složky, jež pomáhají předcházet degradaci vzorku DNA a MLPA sond. Díky tomu můžete v některých případech zlepšit kvalitu MLPA reakce. Zvláště výhodné je použití S4 stabilizátoru vzorků v experimentech s nadměrným sklonem píků v MLPA profilu a v experimentech vykazující neobvykle vysokou variabilitu. Stabilizátor je dostupný v objemech 200 ul pro 200 reakcí a nově také v 1000 ul na 1000 reakcí. Prodej je pouze pro výzkumné účely (RUO).

Nové produkty se vyvíjejí a u některých naopak v MRC-Holland výrobu ukončili. Týká se to všech RT-MLPA kitů jejichž označení začíná s R a EK1-RT. A ukončení výroby se týká i PCR primerů s označením IRD800 a ROX.

SD (vzorek DNA) zdarma k vybraným kitům

Další novinkou je vzorek DNA (SD) jako standard dodávaný ke kitům MRC-Holland zdarma. SD jsou vždy uvedeny na faktuře a v listu s obsahem kitu. Sd mohou být syntetické nebo odvozené z buněčných linií. K dispozici jsou tři různé typy SD:

  • Referenční DNA: Může být použita k identifikaci vhodných referenčních vzorků DNA pro specifické kity, např. P008 PMS2.
  • Binning DNA: Může být použit jako Binning DNA vzorek pro určitý kit pro binning mutací specifických sond. Binning a filtrování je proces přiřazení signálu k identitě sondy na základě délky sondy.
  • Umělá DNA s duplikací: Může být použita jako umělý pozitivní kontrolní vzorek DNA pro konkrétní kit/y.

Ceny produktů v roce 2017

V neposlední řadě vás chceme informovat o tom, že náš dodavatel, společnost MRC-Holland, nezměnil pro rok 2017 ceny svých produktů, takže ani vy je v našem e-shopu koupíte za stejnou cenu.

Prosíme, kontrolujte ihned své objednávky

MRC-Holland zaznamenala několik stížností od zákazníků, kteří nedostali ve svých objednávek všechny zakoupené položky. K MRC-Holland se však informace dostala často velmi pozdě. Rádi bychom vás proto poprosili, abyste kontrolovali obsah našich zásilek ihned po obdržení, a my budeme, v případě nesprávného obsahu, neprodleně informovat našeho dodavatele. Náprava bude o to rychlejší. Děkujeme.

Zajímají vás určité produkty společnosti MRC-Holland a chcete se o nich dozvědět víc?

Pak vám doporučujeme účet MyMLPA, která vám umožňuje odebírat informace o důležitých změnách a nových souvisejících produktech. Budete dostávat také jejich obecný zpravodaj. Veškeré novinky vám však přinášíme pravidelně i my, a proto nechcete-li účet MRC-Holland využívat, o nic nepřijdete.

Chcete se nás na něco zeptat? Rádi vám odpovíme

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Kontaktujte nás

BIOGEN PRAHA s.r.o.
Ke sv. Izidoru 2293/4A
140 00 PRAHA 4

Tel.: +420 241 401 693
Fax: +420 241 401 694
E-mail: biogen@biogen.cz

Novinky na e-mail

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.