Úvod Magazín Novinky z MRC-Holland

Novinky z MRC-Holland

Co je nového v MRC-Holland? Manuály pro software Coffalyser.Net a nové SeqStudio™. Také vás informujeme o použití MS-MLPA kitů proimprintované choroby.

Nové Coffalyser.Net manuály

Také používáte pro MLPA analýzu Coffalyser.Net software? Jedná se o nejdůkladnější metodu analýzy MLPA a funguje bez problémů s našimi MLPA kity. V nové Referenční příručce se velmi vizuálně seznámíte s celým programem Coffalyser.Net.

Představujeme MLPA na nové SeqStudio™ platformě od ThermoFisherScientific

SeqStudioSpolečnost ThermoFisherScientific odhalila svou novou platformu pro analýzu Sangerova sekvenování a analýzu fragmentů, SeqStudio™ GeneticAnalyzer.

MRC-Holland tento systém testovala. Testeři byli velmi nadšeni zavedením nového systému kapilární elektroforézy, který znatelně snižuje náklady CE platforem.

Díky tomu, že SeqStudio dokáže zpracovat celou destičku s 96 jamkami, systém bude mít dostatečnou kapacitu pro genetické laboratoře s nízkým i středním výkonem. Bylo zjištěno, že výsledky testů MLPA prováděných na SeqStudio byly podobné kvality jako testy prováděné na přístroji ABI 3130xl GeneticAnalyzer.

Data z SeqStudio mohou být přímo importována do Coffalyser.Net analyzačního softwaru, který MRC-Holland doporučuje pro analýzu MLPA dat.

MS-MLPA kity pro imprintované choroby

Pro imprintované choroby můžete použít SALSA MLPA kity:

  • ME028 PWS / AS
  • ME030 BWS / RSS (RUO)

Při použití těchto produktů na vzorky prenatální DNA musíte pochopit, jak se imprinting vyvíjí. Výsledky získané u vzorků choriových klků (CVS) nemusí vždy drážet skutečnou epigenetickou konstituci plodu. Důvodem je to, že cílový lokus nemusí dosáhnout svého konečného imprintového statusu v CVS. Rychlost, kterou se imprinting nastavuje, se může lišit mezi lokusy a dokonce i v nich. V důsledku toho by používání produktů MS-MLPA na CVS mělo zahrnovat zkoumání a validaci metylačního stavu každé jednotlivé sondy MS-MLPA.


Nové kity

  • P472 SUFU (FamilialMedulloblastoma and Meningioma)

Zlepšené kity

  • P437 Familial MDS-AML (Familial MDS-AML)
  • P210 BTK (Agammaglobulinemia)
  • P373 Microdeletion-7 (Microdeletionfollow-up)
  • P415 COL7A1-KRT5 (EpidermolysisBullosaHereditaria)
  • P026 Sotos (Sotos syndrome)
  • P043 APC (HereditaryPolyposisColonCancer)
  • P439 COL4A3 (Alport Syndrome)

MRC-Holland organizuje semináře ve spolupráci s Xiamen Zeesan Biotech (Čína) a Citogem Biotecnologia (Brazílie). Podrobnosti se brzy dozvíte.

Chcete poradit s používáním Coffalyser.Net? Napište nám

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Kontaktujte nás

BIOGEN PRAHA s.r.o.
Ke sv. Izidoru 2293/4A
140 00 PRAHA 4

Tel.: +420 241 401 693
Fax: +420 241 401 694
E-mail: biogen@biogen.cz

Novinky na e-mail

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.